Hírek
2020. Április 05. 08:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Virtuális kirándulásra biztatnak a természetjárók
A Magyar Természetjáró Szövetség is azt kéri, hogy a koronavírus-járvány idején mindenki maradjon otthon, és csak virtuálisan kiránduljon, online induljon a természetbe.
Mártonné Máthé Kinga, a szövetség marketingkommunikációs igazgatója szombaton az M1 csatornán elmondta, honlapjukon - szinte minden részletre kiterjedően - előre meg lehet tervezni a túrákat, amelyeket később, a járvány lecsengése után teljesíthetnek a kirándulók.
A megtervezett túraútvonalakat el lehet menteni, és okostelefon segítségével végigjárni, amikor eljön az ideje.
Hozzátette, nagyon sokan töltötték már le az applikációjukat, amelyen tervezni is lehet.
A túrázókon kívül akár tanárok is használhatják a Turista Magazin videóit, cikkeit, amelyeket online megosztanak - mondta Mártonné Máthé Kinga.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
