Hírek
2013. Július 22. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Visszaviszik Munkácsy Honfoglalását a Parlamentbe

Visszakerül Munkácsy Mihály Honfoglalás című festménye az Országházba - tudósított az M1 esti Híradója vasárnap.
Magyarország második legnagyobb festménye eddig a Nemzeti Galériában volt kiállítva, hogy a nagyközönség is megcsodálhassa. A képet a Hősök, Királyok, Szentek című kiállításon tekinthette meg először a nagyközönség, egy év alatt közel 70 ezren látták.
A hatalmas műalkotást vasárnap vették le a falról, csomagolás után egy hét múlva szállítják vissza a Parlament Munkácsy-termébe.
A Honfoglalás című festmény korábban még sohasem hagyta el az Országházat, az elmúlt egy évben a Magyar Nemzeti Galéria, a Múzeum Complex Kft. és a Munkácsy Alapítvány összefogásával mutatták be a galériában - hangzott el a Híradóban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.